On the territory of the medieval rock fortress, you can now see the reconstruction of the interiors of the knight's hall, go through an exciting wimmelbook quest and taste traditional dishes of Boyko cuisine.

Два нові експозиційні простори презентував Державний історико-культурний заповідник "Тустань", що в селі Урич на Львівщині. Їх облаштували виключно за рахунок коштів, отриманих від продажу вхідних квитків, повідомляє "Медіа Дрогобиччина".

Новий простір під назвою "Гридниця" відтворює середньовічне приміщення, у якому воєвода збирав своїх воїнів. 

"Це спроба музейників відтворити те життя, яке вирувало в наскельній фортеці Тустань у часи її найвищого розквіту. Серед експонатів – копії артефактів, які знайдено у Тустані. Їх можна взяти до рук, роздивитися, оцінити вагу та фактуру", – розповідає видання.

У гридниці також встановлений макет інтер’єрів фортеці, який дає змогу побачити, як могли виглядати різні приміщення кілька століть тому: кімната, де воєвода проводив зустрічі, а також каплиця, комора, кухня, зброярня, майстерня. Реконструкції ґрунтуються на дослідженнях, археологічних знахідках і гіпотетичному відтворенні простору.

Також у музеї облаштували дитячу кімнату. Цей простір призначений для ознайомлення дітей з історією фортеці у доступній формі. Тут діти зможуть не лише погратися, а й виконати завдання з вімельбуха (книги-квесту) "Тустань".

"Один із найцікавіших об’єктів – макет-діорама, прихована за стіною. Зовні це – лише поверхня, та якщо заглянути у спеціальне "вікно", потрапляєш у середньовічну Тустань часів її розквіту. У діорамному віконці є кнопки для вмикання дня та ночі, що дозволяє "оживити" сцену. Діти можуть побачити, як виглядала фортеця всередині, чим займалися її мешканці", – йдеться у повідомленні.

Презентацію доповнила дегустація традиційних бойківських страв у сучасній інтерпретації, які відтепер можна буде скуштувати у першому бойківському стрітфуді "Вуглянча" просто на території пам’ятки.

Фото: drogmedia.net.ua